خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

وزیر بهداشت : سرخس نیازمند افزایش 6برابری تخت بیمارستانی است

  وزير بهداشت:
  سرخس نیازمند افزایش 6برابری تخت بیمارستانی است
  نویسنده : تمدن

  وزیر بهداشت  با اشاره به فعال بودن ۵۰ تخت بیمارستانی در شهرستان سرخس گفت: با توجه به جمعیت سرخس،این شهرستان نیازمند افزایش ۵ تا ۶ برابری تخت های بیمارستانی است. دکتر سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح مرکز درمانی پلی کلینیک شرکت گاز سرخس و مرکز بهداشتی درمانی روستای "کندلی" افزود:از این پس با هماهنگی که با وزارت نفت و شرکت گاز سرخس انجام شده، خدمات درمانی مرکز پلی کلینیک در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.وی افزود: برای تامین کادر درمانی سرخس تلاش می شود. اما جذب نیرو بستگی به تامین بودجه دارد. به گزارش ایسنا،وی اظهار داشت: این شهرستان 100 هزار  نفر جمعیت دارد، اما طی 50 سال گذشته هیچ تخت بیمارستانی به آن اضافه نشده است و تنها دو بیمارستان خیرساز دارد. قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به شرایط شهرستان سرخس، گفت: سرخس نیز با جمعیتی حدود 100 هزار نفر تنها 50 تخت بیمارستانی را در اختیار دارد، اما براساس استانداردها باید به ازای هر 1000 نفر 1.7 تا 2 تخت بیمارستانی در اختیار داشته باشد. وی با تایید کمبود تجهیزات پزشکی و پزشک متخصص در سرخس گفت: وضعیت سلامت مردم قابل مقایسه با هیچ چیزی نیست.لذا باید برای توسعه بهداشت و درمان هزینه کرد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص مشکلات بیمارستان لقمان شهرستان سرخس دستور تهیه تجهیزات آن را داد و افزود: اگر بتوانیم، همین امروز کمبود تجهیزات این بیمارستان را تهیه خواهیم کرد. وی با تاکید بر این که مدیریت بهداشت و درمان در شهرستان سرخس باید واحد باشد و کلینیک تازه تاسیس باید به صورت مکمل با بیمارستان لقمان حکیم به مردم خدمات ارائه دهد اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز همکاری لازم را برای تامین نیروی مورد نیاز برای پیشبرد اهداف این کلینیک خواهد داشت.
  کمبود تخت بیمارستانی
  قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: به نظر من با وجود ارتباط کاری که بین نماینده این شهرستان و آستان قدس وجود داشته این نهاد باید در این شهرستان جبران مافات کند. زیرا لازم است سرخس  از سرمایه اجتماعی نیز برخوردار باشد و مردم آستان قدس را از آن خود بدانند. وی ادامه داد: متاسفانه در این حوزه هزینه نشده است. چرا باید همیشه ما اظهار شرمندگی کنیم .کمی هم باید کسانی که اعتبارات را در اختیار دارند و آن را توزیع می‌کنند خجالت بکشند. وضعیت بهداشت و درمان شهرستان مشهد از سرخس بدتر و وضعیت بهداشت و درمان اطراف تهران نیز از مشهد بدتر است  .زیرا جمعیت افزایش یافته، اما بیمارستان کافی برای آن ها نداریم. قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به مشکلات حاشیه‌نشینی در شهر مشهد، گفت: یک میلیون و 250 هزار حاشیه‌نشین در این شهرستان سکونت دارند، اما یک تخت بیمارستانی هم به آن اضافه نشده است. از قدیم تاکنون مشهد تنها دو بیمارستان قائم(عج) و امام رضا(ع) را در اختیار داشت . بیمارستان رضوی هم البته افتتاح شد. وی ادامه داد: برنامه تحول سلامت مسکنی برای حل مشکلات بهداشت و درمان بود، اما باید برای حل کامل این مشکلات سرمایه‌گذاری‌های زیادی طی چند دولت و مجلس صورت گیرد تا  این مسائل حل شود و قطعا سرمایه‌گذاری به صورت قطره‌چکانی دردی را دوا نخواهد کرد. وزیر بهداشت همچنین از بیمارستان 55 تختخوابی لقمان حکیم نیز بازدید کرد.وی از نزدیک نحوه خدمات رسانی به بیماران و امکانات و تجهیزات پزشکی این بیمارستان را بررسی کرد. دکتر هاشمی همچنین با حضور در بخش اورژانس بیمارستان سرخس با تعدادی از بیماران بستری گفت و گو کرد و از نحوه خدمات رسانی و شرایط این مرکز مطلع شد.
  درخواست افزایش تخت
  مدیر شبکه بهداشت و درمان سرخس در گفت و گو با ایرنا گفت: مرکز دی کلینیک سرخس با 32 تخت بیمارستانی و چندین اتاق عمل 380 میلیارد ریال هزینه در بر داشت. دکتر علی بیگی افزود: 'مرکز جامع سلامت کندلی' با هزینه 10میلیارد ریال دیگر طرحی است که با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی در سرخس بهره برداری شد. وی ادامه داد: ساختمان این مرکز جامع با امکانات کامل که توسط اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی ساخته شده هفت هزار نفر جمعیت منطقه را زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار داد. دکتر علی بیگی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، شمار مراجعان به بیمارستان لقمان حکیم شش برابر نسبت به گذشته افزایش یافته و در این مدت ضریب اشغال تخت آن از 50 به 90 درصد رسیده است.درخور ذکر است مرکز دی کلینیک درمانی وزارت نفت با زیر بنای 6هزار و ۵۰۰ متر مربع و در سه طبقه با اعتبارات وزارت نفت و با هزینه بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال ساخته شده است.این کلینیک با کاربری بیمارستان ۳۲ تختخوابی ساخته شده است.

   


  این مطلب تا کنون 10 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : سرخس ,بیمارستان ,شهرستان ,بهداشت ,بیمارستانی ,مرکز ,بیمارستان لقمان ,لقمان حکیم ,شهرستان سرخس ,وضعیت بهداشت ,نحوه خدمات ,نحوه خدمات رسانی ,
  وزیر بهداشت : سرخس نیازمند افزایش 6برابری تخت بیمارستانی است

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده