تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

ترکمنستان در آزمون تصمیم گیری قرار دارد

  رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت حمل و نقل بین المللی استان

  ترکمنستان در آزمون تصمیم گیری قرار دارد

  بیست و ششمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی با موضوع بررسی آخرین وضعیت  حمل و نقل و ترانزیت بین جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان برگزار شد.
  احمد زمانیان رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی که به نمایندگی از بخش خصوصی هفته گذشته هیئت مذاکره کننده ایرانی را همراهی کرده بود، با ارائه گزارشی از دستاوردهای مذاکرات گفت: در پی اقدام یکسویه دولت ترکمنستان در وضع عوارض کیلومتری یک دلار برای کامیون های ایرانی، ایران نیز متقابلا اقدام به وضع عوارض برای کامیون های ترکمنی کرد که به صورت ترانزیت از کشور ایران عبور می کنند واز مرز بازرگان خارج می شوند. این موضوع در کنار عدم اجازه ورود کامیون های خالی ترکمن به کشور ایران، موجب نگرانی طرف های ترکمنی شده است وترکمنستان اکنون آمادگی لازم را برای رفع این مسئله دارد.زمانیان ادامه داد:در طول 4 روز مذاکره فشرده درباره موضوعاتی مانند هزینه سوخت، بیمه شخص ثالث، تردد خودروهای خالی و فاقد بار و نیز عوارض تبادل نظر شده است. دولت ترکمنستان در مقطعی قرار دارد که باید تصمیم درستی درباره اقدام یکسویه خود بگیرد و آثار اقدامات خود را بپذیرد.
   زمانیان گفت: در مذاکرات به تعطیلی یکطرفه و بدون اطلاع قبلی مرز باجگیران توسط دولت ترکمنستان اعتراض کردیم و تنها پاسخ آنها، تعمیر مسیر و جاده منتهی به مرز بود که مورد قبول ما نخواهد بود.
  وی با اشاره به اخذ مبلغ 100دلار از خودروهای ایرانی که قصد عبور از پل چارجو را دارند، گفت: به این مسئله نیز اعتراض و اعلام کردیم که چرا این مبالغ از خودروهای سایر کشورها دریافت نمی شود که دولت ترکمنستان قول داد بررسی لازم را در این زمینه انجام دهد./ شماره : 19363 - ۱۳۹۵ سه شنبه ۶ مهر/ خراسان رضوي


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ترکمنستان ,هیئت ,دولت ,عوارض ,خودروهای ,کامیون ,دولت ترکمنستان ,مدیره انجمن ,قرار دارد ,هیئت مدیره ,خراسان رضوی ,هیئت مدیره انجمن ,
  ترکمنستان در آزمون تصمیم گیری قرار دارد

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر